Nawet najbardziej atrakcyjne szkolenia
nie gwarantują zmiany.
Potrzebny jest coaching.
Warsztaty szkoleniowe mogą być inspiracją i dobrą okazją do pierwszego treningu nowych umiejętności. Nie dają jednak wystarczających gwarancji, że uczestnicy szkolenia będą stosować nowe narzędzia w codziennej praktyce zawodowej. Aby to było możliwe, potrzebują wsparcia i mobilizacji ze strony swoich przełożonych lub trenerów wewnętrznych. Prowadzenie systematycznych coachingów z podwładnymi pozwala szefowi monitorować minimalne standardy jakości i pomagać w dokonywaniu zmian. Metoda coachingu narzędziowego jest prosta i użyteczna w coachingu szefowskim, handlowym i interwencyjnym.
Wdrożenia wymagają jasnych decyzji, systemu motywacji i zespołów roboczych.
Kiedy chcemy doprowadzić do zmiany postaw pracowników, zbyt często poprzestajemy na płomiennych apelach i pobożnych życzeniach. To nie wystarcza. Potrzebne są nowe decyzje i zapowiedź wyraźnych konsekwencji – negatywnych i pozytywnych. Docenianie i pozytywne wzmocnienia zwiększają motywację do nowych zachowań i korzystania z nowych narzędzi, na przykład: stosowanie coachingu narzędziowego. Praca nad nowymi rozwiązaniami w zespołach roboczych buduje podmiotowość i odpowiedzialność w procesie wdrożenia zmian.
Coaching interwencyjny. Przygotuj się do trudnych rozmów w organizacji.
Kiedy czeka Cię ważna i trudna rozmowa z podwładnym, przełożonym lub partnerem z firmy, warto się do tego przygotować. Na pewno przeżywasz silne emocje, które podpowiadają Ci czarne scenariusze i popychają do „reakcji dinozaura”: uciekaj albo walcz. Ktoś z zewnątrz, do kogo masz zaufanie, może pokazać inne perspektywy i pomóc przygotować się do trudnego spotkania zgodnie z Twoimi interesami i możliwościami. Jeśli będzie pracował metodą coachingu narzędziowego, to nie usłyszysz tylko dobrych rad, ale przetrenujesz też nowe, użyteczne zdania i zachowania. W związku z tym, że działasz pod silną presją, będziesz miał silną
motywację i determinację, aby przygotować sobie „kamizelkę ratunkową” i nie skazywać się na ryzykowną
improwizację.
Coaching narzędziowy i Szkolenie podwładnych
Jak doskonalić umiejętności podwładnych metodą coachingu narzędziowego? Jak pogodzić rolę coacha i szkoleniowca z obowiązkami szefa i decydenta?
Szkoła trenerów wewnętrznych
Doskonalenie umiejętności trenerskich dla działów szkoleń i szefów zespołów. Jak prowadzić spotkania szkoleniowe aktywnymi metodami i budować autorytet?
Coaching menadżerski, handlowy, interwencyjny
Coaching indywidualny dla managerów wszystkich szczebli oraz dla szefów zespołów sprzedażowych i dla handlowców. Doskonalenie umiejętności profesjonalnych i osobistych.
Jak poszerzać arsenał środków potrzebnych do realnej zmiany?
Strażnicy zmian i Zespoły robocze
Moderowanie pracy grup roboczych podczas wdrażania w firmie i zespołach nowych umiejętności, reguł i procesów. Przygotowanie liderów i merytorycznych „strażników” nowych standardów
do samodzielnego pilotowania projektów zmian.
Manuale i Skrypty szkoleniowe
Przygotowanie użytecznych manuali, które pomagają szefom i podwładnym stosować nowe standardy jakości pracy. Tworzenie materiałów szkoleniowych oraz kart coachingowych i oceniających. Jak wspierać nowe reguły, procesy
i profesjonalne standardy w firmie?
Wykłady motywacyjne
Szef w roli coacha, mentora i decydenta. Polska specyfika budowania odpowiedzialności podwładnych
i wdrażania standardów.